EN

DOSAB Kümelenme

Ev Tekstilcileri Yeni Koleksiyon Hazırlığında

Bu kayıt 4179 kez görüntülenmiştir.

DOSAB Bölge Müdürlüğü, Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenen Ev Tekstil II UR-GE Projesi kapsamında firmalara rekabet üstünlüğü ve yüksek katma değer sağlayacak faaliyetlere devam ediyor. Bu kapsamda Ev Tekstili II UR-GE Projesi katılımcı firmaları, İngiltere ve İtalya’nın önde gelen tasarımcı firmalarından danışmanlık hizmeti aldı. Birebir yapılan görüşmelerde önümüzdeki dönemin trendleri ve koleksiyon hazırlıkları için ortak çalışmalar yapıldı. Proje katılımcısı DOSAB firmaları aldıkları bu danışmanlık ile Heimtextil Frankfurt Fuarı için koleksiyon hazırlığı yapıyor.

Toplamda 18 firmanın yer aldığı DOSAB Ev Tekstili II Kümelenmesindeki firmaların büyük bir çoğunluğu, ilk UR-GE Projesi kapsamında da birçok farklı ve ünlü tasarım stüdyosu ile desen/tasarım/trend çalışması gerçekleştirmişlerdi. DOSAB Bölge Müdürlüğü, firmalara son derece önemli katkılar sağlayan bu çalışmaları, önümüzdeki dönemde de devam ettirecek. DOSAB Ev Tekstili I. Ur-Ge Projesi, 2015-2018 tarihlerinde tamamlandı. Başarılı sonuçların ardından 2019 yılında II.Ur-Ge Projesi, 6’sı yeni 18 firmanın katılımıyla kuruldu.

© Copyright 2015 - Demirtaş Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü | Sitemizde yayınlanan içerik, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Web Tasarım & Hosting : yeşilbeyaz