EN

DOSAB Kümelenme

DOSAB Giyimlik Kumaş UR-GE Projesi

Bu kayıt 17108 kez görüntülenmiştir.

DOSAB 4.KÜMELENME PROJESENİ HAYATA GEÇİRDİ: GİYİMLİK KUMAŞ UR-GE PROJESİ

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi (DOSAB), ‘’Giyimlik Kumaş Firmalarının Uluslararası Rekabet Yetkinliklerinin Arttırılması” için yeni bir UR-GE Projesi daha başlattı. DOSAB’ın Ev Tekstilinde iki ve otomotiv ve yan sanayideki bir projesinin ardından hayata geçirdiği 4.UR-GE Projesi olan bu kümelenmede 17 bölge firması yer alıyor.

DOSAB Giyimlik Kumaş UR-GE Projesi’nde yer alan firma temsilcileri ile DOSAB ve paydaş kuruluş DOSABSİAD’ın yetkilileri ihtiyaç analizi açılış toplantısını 10 Ekim 2019 Perşembe günü gerçekleştirmişlerdi. Toplantıda Ur-Ge Projeleri, destekler, çalışma programı gibi temel bilgiler katılımcılarla paylaşıldı.

Proje kapsamında 17 firma tek tek ziyaret edilerek saha çalışmasının tamamlanmasının ardından, strateji ve hedef pazarlar çalıştayı yapılarak, taslak ihtiyaç analizi raporu hazırlandı. Firma temsilcilerinin katılımıyla, 11 Aralık 2019 Çarşamba günü gerçekleştirilen ihtiyaç analizi kapanış toplantısıyla, hazırlanan ihtiyaç analizi raporu sunuldu. Firma temsilcilerine, ne tür danışmanlıklar veya eğitimler alacakları, yurt dışı ve yurt içinde ne tür ve kaç tane faaliyette bulunacakları, hangi hedef pazarlara dönük etkin çalışmalar yapacakları anlatıldı.

Toplantı sonrasında son haline getirilecek ihtiyaç analizi raporu, Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanacak. Bu rapor proje kapsamında 3 yıllık yol haritasını da çizmiş olacak. Temelde ihracatın arttırılmasını hedefleyen ihracat destekleri kapmasındaki Ur-Ge (kümelenme) projelerinde; eğitim, danışmanlık, tanıtım, yurt dışı pazarlama faaliyeti veya alım heyeti gibi çalışmalar Ticaret Bakanlığı tarafından yüzde 75 oranında destekleniyor.

GİMLİK KUMAŞ FİRMALARININ ULUSLARARASI REKABET YETKİNLİKLERİNİN ARTTIRILMASI PROJESİNDE YER ALAN FİRMALAR:

1. ALD TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

2. ARSOR TEKSTİL TURİZM SAN. VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.

3. DAMLA DOKUMA TEKSTİL İTH. İHRACAT SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

4. DİLEK TEKSTİL TİC. SAN. LTD. ŞTİ.

5. F.B.N. TEKSTİL İTHALAT İHRACAT PAZARLAMA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

6. GRUP TEKSTİL SAN. VE DIŞ TİCARET A.Ş.

7. IŞIKSOY TEKSTİL İNŞAAT TAAHHÜT SAN. VE TİC. A.Ş.

8. MODAPINAR TEKSTİL SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

9. NUREL TEKSTİL APRE VE BOYA SAN. TİC. A.Ş.

10. R.E. ÖZ-ELİ TEKSTİL SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

11.SERAY TEKSTİL SAN. VE TİC. A.Ş.

12. SÖNMEZ RAŞEL TEKNİK MÜH. HİZM. TEKS. KONF. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

13. SÖZTEKS TEKSTİL SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

14. TEKTAŞLAR TEKSTİL SAN. VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.

15. TEZYAPARLAR TEKSTİL SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

16. YENİ FORM METAL EŞYA SAN. VE TİC. A.Ş.

17. ZEKİ DİLEK TEKSTİL TİC. VE SAN. LTD. ŞTİ.

© Copyright 2015 - Demirtaş Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü | Sitemizde yayınlanan içerik, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Web Tasarım & Hosting : yeşilbeyaz